سه شنبه, مهر 4, 1402

درآمدزایی در خانه

درآمدزایی در خانه

گاهی وقتها خانم‌ها از تکرار کارهای روزمره دچار آسیب‌های روحی می‌شوند، آسیب‌هایی مثل رکود، خستگی، عدم نشاط و ... . اما ما معمولا زن ها را به هنرمند بودن و آینده نگری می شناسیم، کسانی که توانایی پیش بینی مشکلات آینده را دارند و با دوراندیشی‌ خانواده شان را از بحران های پیش آمده نجات می دهند. خانه‌داری در واقع سخت‌ترین و پر کارترین شغل برای زنان است، اما گاهی وقتها کارکردن زنان در خانه موضوعی است که مورد قبول اکثریت افراد واقع می‌شود و چیزی نیست که جای بحث و جدل داشته باشد.

درواقع چه زنانی که تنها زندگی می کنند و برای به دست آوردن هزینه زندگی و تأمین معیشت در خانه کار می کنند و چه آن هایی‌ که هدفشان از درآمدزایی سرگرمی است، به هرحال هر دو گروه از هنرشان پول درمی آورند و آن قدر کارشان را خوب انجام می دهند که همه دست به جیب شوند! در این مطلب نگاهی به برخی از فعالیت های زنان در کنار خانه داری و همچنین مشاغل خانگی داریم. این قبیل کارها علاوه بر اینکه از یکنواختی زندگی می‌کاهد کمک به درآمدزایی بانوان هم می کند.

مطالعه و تولید محتوا
کم هزینه ترین و کارآمدترین و پرسودترین کار برای زنان خانه‌دار مطالعه است، به کمک مطالعه میتوانید یک زن صاحبنظر باشید، در مورد موضوعات مختلف مقاله یا دیدگاه بنویسد و تولید محتوا کنید و به سایت‌ها بفروشید. اگر مطالعه کافی در زمینه مسائل مختلف داشته باشید و دست به قلم باشید، کم هزینه ترین شغل را برای خود دست و پا کرده اید. در خانه نشسته اید،‌ میز اتاقتان میز کار شماست و قفسه‌های کتابها، پرونده های در دست اجرا! شما به راحتی می توانید که قلم به دست بگیرید و شروع به نوشتن کنید حتی میتوانید نکات خانه داری، دستور آشپزی، نکات فرزندپروری و تجربه‌های شخصی خودتان از کارهای روزمره را در سایتها به نمایش یا فروش بگذارید.
لازم نیست یک نویسنده بالفعل باشید! در درون همه‌ی ما یک نویسنده ی بالقوه وجود دارد فقط به یاد داشته باشید که مطالعه همیشه بهترین راهکار برای خلاص شدن از دست روزمره‌گی است. به خودتان ایمان داشته باشید و دست به قلم شوید و برای سایت خودتان یا دیگر سایت‌ ها مطلب بنویسید و تولید محتوا کنید و کسب درآمد داشته باشید.

فروش غذا

سر ظهر که به خیابان ها سر بزنید، متوجه آدم هایی می شوید که به دنبال غذای خوب می گردند. به دلیل هزینه بالا، هر روز غذاخوردن در رستوران، صرفه اقتصادی ندارد و اینجاست که شما می توانید از این فرصت استفاده کنید و غذاهای خانگی را به فروش برسانید.

غذاهای خورشتی یا غذاهایی مثل لوبیاپلو و عدس پلو که گران نیستند و قیمت تمام شده شان به شما قابلیت سوددهی می دهد. ایستگاه های راننده های تاکسی یا اتوبوس، پاساژها و بازارها مکان‌هایی هستند که می توانند خریدار غذای خانگی شما باشند. به شرط کیفیت می توانید مشتری ثابت هم جذب کنید و کسب درآمد خوبی داشته باشید.

درست‌کردن ترشی،‌مربا و لواشک

این خوشمزه های دوست داشتنی از آن چیزهایی است که نوع خانگی اش طرفدار بیشتری نسبت به نوع صنعتی آن دارد و خیلی ها برایش سرودست می شکنند. درست کردن ترشی‌های خوشمزه یکی از هنرهای کدبانوهای ایرانی است.

شما می‌توانید از دستور تهیه ترشی و مربای مادر بزرگتان برای این کار استفاده کنید و برای درست کردن لواشک هم تنها کافی است که میوه های نه چندان مرغوب را بشویید، بپزید و بعد از صافی رد کنید تا هسته ها و اضافاتش گرفته شود و پس از پهن کردن مقابل آفتاب، لواشک شما آماده است.

فروش سبزی آماده

زندگی ها ماشینی شده است و مردم حوصله قدیم را ندارند؛ کسی حال ندارد سبزی بخرد، پاک کند، خرد کند، سرخ کند و در فریزر بگذارد؛ بنابراین بیشتر زنان خانه دار ترجیح می دهند سبزی قورمه، کوکو، پلویی، کرفس و... را به صورت آماده بخرند. نکته ای که می توانید روی آن مانور بدهید، تمیزی کارتان است؛ چراکه بخش عمده ای از زنان خانه دار کار خانگی یک خانم را بیشتر قبول دارند تا سبزی ای که در کارخانه آماده شده و معلوم نیست مراحل آماده سازی اش را چطور گذرانده است.

همچنین فروش لوبیا کشاورزی پاک کرده، سبزی خوردن آماده، پیاز سرخ کرده و... را هم می‌توانید به روش های درآمد زایی اضافه کنید.

نقاشی روی شیشه و هرنوع کار هنری دیگر

یکی از هنرهای خانگی نقاشی روی شیشه است. این هنر خاص و منحصربه فرد کمی پشتکار و ذوق و سلیقه می خواهد. اسمش ویترای است، اما بیشتر به نقاشی روی آینه با رنگ ویترای اختصاص دارد، رنگی با حلال تینر که باعث ماندگاری تصویر روی آینه می شود.

خوبی اش این است که می توانید انواع هنرها را رایگان در فضای مجازی آموزش ببینید و با سعی و خطا ماهر شوید. اگر هم اهل آموزش های مجازی نیستید، فرهنگسراها و هنرستان ها دوره های خوبی دارند که با هزینه کم انواع نقاشی را آموزش می دهند.

خیاطی و بافتنی

درست است که خیاطی حرفه ای یک تخصص است که آموزش و سال ها تجربه می طلبد، ولی قبول کنید که دوختن سرویس های پیش بند، دستگیره، دستکش و... کار چندان دشواری نیست و با کمی دقت قابل دست یابی است. اگر زرنگ باشید و سلیقه به خرج بدهید، می توانید قیمت های خوبی روی کارهایتان بگذارید.

درست کردن عروسک‌های نمدی یکی از کارهای پر رونق است که به راحتی می‌توانید انواع الگوهای آماده را از اینترنت دانلود کنید و با کمی حوصله و دقت اثرهای هنری زیادی تولید کنید. بسیاری از زنان با درست کردن کیف، جامدادی و سایر وسایل تزئینی درحال کسب درآمد هستند. کار دیگری که می توانید بکنید، بافتنی است که الان دقیقا در زمان آن هستیم و با توجه به فرارسیدن فصل سرما مشتری خوبی دارد.

از شال گردن شروع کنید که نسبتا آسان است و بعد سراغ کلاه و دستکش و پولیور بروید. بهترین محل هم برای عرضه هنرهای دستی تان، اینستاگرام و کانال تلگرام است، جایی که بدون هیچ هزینه ای ویترین خودتان را برای عرضه محصولاتتان دارید.

از این نویسنده

  • نگاهی گذرا به فلسفه حجاب

    شکرگزاری و حال خوب (قسمت سوم)

    شکرگزاری و حال خوب (قسمت چهارم)

    شکرگزاری و حال خوب (قسمت دوم)

    شکرگزاری و حال خوب قسمت اول

تماس با واحدهای اسوه

02155390120
02155482025
واحد وام، داخلی 1
واحد فرهنگی و ازدواج، داخلی 2
واحد رفاهی و خدماتی، داخلی 4
مدیریت:
02155377676
09911135529

ارتباط با ما

آدرس : تهران، میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، پایین‌تر از چهارراه لشکر، روبروی دانشگاه علامه طباطبایی (یا پمپ بنزین) کوچه شهید علی غیاثوند قیصری- بن بست آریا- پلاک 6 - زنگ سوم
ایمیل: info@osveh.org ساعت کاری موسسه: شنبه تا چهارشنبه 8 الی 16

© 2023 osveh.org. All Rights Reserved

 Design & Developed by Fatima Co.