کاهش رشد اقتصادی آمریکا به 2.5 درصد به دلیل جنگ تجاری با چین

17 مهر 1397
K2_ITEM_AUTHOR 

تهیه شده توسط گروه خبری اسوه

 

 

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد کاهش رشد اقتصادی آمریکا به 2.5 درصد به دلیل جنگ تجاری با چین

خبرگزاری فارس:  کاهش رشد اقتصادی آمریکا به 2.5 درصد به دلیل جنگ تجاری با چین

 


صندوق بین‌المللی پول با پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان به 3.7 درصد اعلام کرد رشد اقتصادی آمریکا در سال آینده به دلیل جنگ تجاری با چین به 2.5 درصد کاهش می‌یابد.
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از ای‌بی‌سی‌نیوز، صندوق بین‌المللی پول که پیشتر رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۸ را ۳.۹ درصد پیش‌بینی کرد در آخرین گزارش خود به ۳.۷ درصد کاهش داد.

در این گزارش، این صندوق پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی ۱۹ کشور حوزه یورو، کشورهای اروپای مرکزی و اروپای شرقی، کشورهای آمریکای لاتین، برخی کشورهای آفریقایی و کشورهای خاورمیانه کاهش داده است.

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی آمریکا را در سال جاری ۲.۹ درصد پیش‌بینی کرده است که البته نسبت به پیش‌بینی قبلی تغییر نکرده و بیشترین رشد از سال ۲۰۰۵ تاکنون محسوب می‌شود اما پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد رشد اقتصادی آمریکا در سال آینده تحت تأثیر اجرای قوانین کاهش دریافت مالیات و همچنین جنگ تجاری با چین به ۲.۵ درصد کاهش می‌یابد.

این صندوق همچنین رشد اقتصادی چین را نیز بدون تغییر نسبت به گزارش گذشته ۶.۶ درصد برای سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرد اما برای سال آینده میلادی ارزیابی خود را به ۶.۲ درصد کاهش داده است که کمترین میزان رشد اقتصادی طی ۲۹ سال برای چین خواهد بود.

در گزارش این صندوق چشم‌انداز تجارت در جهان نیز تاریک‌تر شده است. این صندوق انتظار دارد تجارت در جهان طی سال جاری ۴.۲ درصد رشد کند که نسبت به سال گذشته میلادی یک درصد افت داشته است و البته نسبت به پیش‌بینی این صندوق ۰.۶ درصد پایین‌تر آمده است.

منبع: سایت فارس نیوز

K2_LEAVE_YOUR_COMMENT

در باره ما

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

« امروز تکلیف ، معرفت دادن به مردم و قدرت تحلیل دادن به مردم است. این معرفت ها باید در مردم عمق پیدا کند ، اگر این معارف در مردم عمق پیدا کند، انقلاب استوار خواهد شد» در نظامی که بر پایه دین ، کرامت و ارزش های والای انسانی ادامه مطلب