صفحه نخست

بخش های مجتمع فرهنگی- علمی شهیدان غیاثوند قیصری

 

تبلیغات

فاز جدید سایت

فاز جدید سایت "اُسوه" به زبان انگلیسی افتتاح شد

مژده                                                      مژده "هذه من فضل ربی "     خبر مسرت بخش ، با توجه به بازدید کشور های آمریکایی ، اروپایی و آسیایی ، از جمله آمریکا ،     کانادا ، انگلیس و امارات و ...   از سایت بین المللی اُسوه   فاز دوم سایت به…

ادامه مطلب

تخریب اموال دو مسجد کانادایی در یک هفته

گروه خبری اسوه

 

 

به نقل از cbc، مساجد شهر کلگری در استان آلبرتای کانادا برای دومین جمعه پیاپی مورد حمله، تخریب و هتاکی قرار گرفتند. اعضای انجمن اسلامی کلگری روز شنبه متوجه شکسته شدن شیشه‌های این مرکز شدند. تابلوی مسجد نیز کنده شده و در پارکینگ انداخته شده بود. این تخریب مشابه حادثه‌ای است که چند روز پیش در مرکز اسلامی کویینزلند در جنوب شرقی کلگری رخ داده و در آن شیشه‌های مسجد شکسته و قرآن‌سوزی اتفاق افتاده بود.

پس از این واقعه، بار دیگر مسلمانان خواستار برقرار رابطه و گفتمان با عاملان حمله شدند. دکتر عبدالرحمن مدیر این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به شدت به همدلی، صلح و عشق ورزیدن به یکدیگر و همسایگان‌مان معتقد هستیم. ما همکاری خوبی با انجمن اجتماعی محل داشته و هرساله در فعالیت‌های اجتماعی با آن‌ها همراه هستیم.

بینش خورشید از اعضای مسجد نیز می‌گوید: نترسیده‌ام بلکه دل‌شکسته هستم و دیدن این خسارات به مسجد واقعا ناامیدکننده است. با این حال معتقدم که این افراد در اقلیت قرار دارند و اکثریت مردم کانادا به ما احترام گذاشته و از حضور مسلمانان در اینجا استقبال می‌کنند.
این دو حادثه خرابکاری در عرض یک هفته آخرین برخوردهای اسلام‌هراسی در آلبرتا می‌باشند. اوایل ماه نیز 40 پوستر ضداسلامی در محوطه دانشگاه کلگری منتشر شده بود.

روز درهای باز مسجد کلگری
ماه آینده انجمن اسلامی جنوب کلگری روز درهای باز مسجد را با حضور غیرمسلمانان این شهر برگزار می‌کند. این مراسم با عنوان «مسجد را خانه خودتان بدانید» از غیرمسلمانان کانادایی دعوت می‌کند تا برای شناخت بیشتر اسلام و مسلمانان در این مرکز حضور یابند.

برگرفته از خبرگزاری حوزه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدیدهای سایت اسوه

امروز96
دیروز141
این هفته883
این ماه3661
مجموع373046

آی پی بازدیدکنندگان : 54.198.134.104
Unknown ? Unknown Fri 20 Apr 2018 16:47

گزارش از موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان

اوقات شرعیتازه ترین های هفته

نوشته شده در 16/05/1396, 11:44 توسط [مدیریت]
کتاب-«مشرکی-در-خانواده-پیامبر»-منتشر-شد...
نوشته شده در 16/05/1396, 11:34 توسط [مدیریت]
خرگوش-دریایی،-جالب‌ترین-موجود-آبزی-سواحل-ژاپن...
نوشته شده در 16/05/1396, 11:24 توسط [مدیریت]
بزرگترین-تلسکوپ-جهان-آزمایش-شد...

آخرین مطالب ارسالی