اقتصاد

اقتصاد - سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 12:49

اقتصاد از زاويه ديد اسلام

ثروت ، کار، تولید و صنایع چه نسبتی با اسلام دارند؟ جایگاه اقتصاد در اسلام چیست؟
 
و مزیت اقتصاد اسلامی بر سایر مکاتب اقتصادی چیست؟
برای شروع به موضوع اقتصاد اسلامی بهتر است در ابتدا تعریفی از "علم اقتصاد داشته باشیم.
علم اقتصاد در اصطلاح توده همان علم معاش است، علمی که به ما می آموزد چگونه از منابع طبیعی ، با کار کمتر ، تولید بیشتر داشت، تولیدی که نیاز مارا بر طرف سازد.

اقتصاد دیجیتال یا اقتصاد دیجیتالی (Digital Economy) از جمله اصطلاحاتی است که طی دهه‌ی اخیر، به شکلی گسترده رواج یافته و به این علت که بر سر تعریف آن هم، اتفاق‌نظر وجود ندارد، تقریباً به جای هر واژه‌ی مرتبط با تکنولوژی به کار می‌رود.

به گزارش جنبش ممانعت از جنگ با خدا به نقل از اینترنشنال من؛ تنها در عرض یک قرن گذشته، نظام پولی جهانی سه بار دچار فروپاشی شده است: اولین بار در سال ۱۹۱۴، بعد از آن در سال ۱۹۳۹ و برای بار سوم نیز در سال ۱۹۷۱ که نیکسون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد نرخ برابری دلار در برابر طلا را کنار گذاشته است.

به گزارش نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا؛

امید رامز طی یادداشتی در وطن امروز نوشت: نحوه مواجهه برخی جریان‌های سیاسی داخلی که طبیعتا تئوری‌های اقتصادی خود را نیز در ایران دنبال می‌کنند با ماهیت اعتراض‌های مردم فرانسه، طیف‌بندی گروه‌های معترض، هدف از اعتراض‌ها و رهبری مخالفان نشان می‌دهد پوشش خبری و تحلیل وقایع فرانسه غالبا به دور از واقعیت و با جهت‌دهی خاصی همراه است.

به گزارش نهضت مردمی ممانعت از جنگ با خدا؛ در ۲ سال گذشته مراجع عظام تقلید بیش از ۱۱۰ بار علیه اقتصاد ربوی موضع گرفتند؛

 جیمز ریکاردز نویسنده‌ی کتاب «جنگ‌های ارزی» نشان می‌دهد که چرا فروپاشی دیگری به سرعت نزدیک می‌شود؛ و چرا در این برهه هیچ چیز به اندازه‌ی نهاد پول در خطر نیست.

اقتصاد - سه شنبه, 30 بهمن 1397 ساعت 20:16

جهان در آتش طمع

امروزه بحران مدرنیته در همه شاخه‌های علوم انسانی به‌طورجدی مطرح است، به‌طوری‌که اندیشمندان هر حوزه که خود در دنیای مدرن چشم به جهان گشوده‌اند

Please publish modules in offcanvas position.