معالجه فشار خون با طب سنتی

معالجه فشار خون با طب سنتی

معالجه فشار خون با طب سنتی

توسط / طب اسلامی و تغذیه / پنج شنبه, 02 اسفند 1397 ساعت 01:32

اگر مبتلا به زیادی فشار خون هستید برای پایین آوردن و تعادل آن باید ده گرم چوب ساقه ها پاپیتال ( یکنوع پیچک ) تازه را در صد گرم الکل شصت درجه هشت روز بخیسانید و بر حسب سنی که دارید هر روز ز ده تا چهل قطره از این ( الکلات ) را در یک قاشق سوپخوری عسل حل کنید و بخورید پنج روزکه این کار را کردید خواهید دید فشار خون شما پایین آمده و به حد طبیعی رسیده است . 

درمان اختلالات جریان خون :
دوران ماهانه دردناک در خانم ها عوارض دوران یاسگی انواع واریس ها در اثر اختلال جریان خون بوجود می آید برای درمان آن باید سی گرم ریشه ساقه برگ و گل شب بو را در دو ( دسی لیتر ) آب سرد بریزد و آن را روی آتش بگذارید تا دو دقیقه بجوشد بعد از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود صاف کنید و با عسل شیرین سازید هر روز سه یا چهار دفعه و هر دفعه نیم فنجان از آن را قبل از غذا بنوشید .
درمان استقساء
یک مشت بزرگ برگهای زنبق را بچینید و در آسیاب سبزیها و با دستگاه مخلوط کنی بریزید تا شیره شان گرفته شود . پانزده تا شصت گرم ازاین شیره را با یک قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید و بخورید . اگر شکم شما در اثر استقساء ورم کرده باشد ورم خوابیده و شکم شما صاف خواهد شد .
درمان اختلالات کیسه مثانه
اگر دچار گرفتگی ادرار شده اید و در کار کیسه مثانه شما اختلال پیدا شده است دمکرده ریشه زنبق را بنوشید طرز تهیه و مقدار مصرف دمکرده ریشه زنبق از این قرار است:
پانزده تا شصت گرم ریشه زنبق تازه یا خشک را دریک لیتر اب جوش بریزید و ظرف محتوی را روی آتش بگذارید تا دو دقیقه آن را دم کنید سپس آن را صافکرده و با عسل شیرین سازید و هر ساعت دو قاشق سوپخوری ا ز آن را بنوشید این دمکرده برای هر نوع گرفتگی ادرار مفید است .
معالجه عصبانیت و تحریک اعصاب
جوشانده بیست گرم گل و برگ سیزاب را در نیم لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا بجوش آید و ده دقیقه بجوشد و بعد آتش را خاموش کنید و بگذارید ده دقیقه دم بکشد سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و وقتی دچار سردرد و یا میگرن شدید هرروز سه بار نیم ساعت قبل از غذا نیم فنجانی از آن را بنوشید تا سردرد شما برطرف گردد این دارو در سم و جرب و اختلالات کبدی موثر است .
معالجه خستگی مفرط
سی تا چهل گرم ریشه جنتانیا را در یک لیتر گلاب بریزید و دوازده روز بگذارید بماند و بعد هر روز یک قاشق سوپخوری از آن را قبل از غذا بخورید . این نوشابه تقویت کننده سیستم اعصاب است و آن را در مورد معالجه خستگهای مفرط تجویز میکنند همچنین برای معالجه خستگی مفرط با جنتیانا می توانید ده تا سی گرم از ریشه جنتیانا را بکوبید و گرد کنید و آنرا

در یک لیتر آب جوش بریزید و چهار ساعت بگذارید دم بکشد و بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید .
معالجه گریپ
بیست گرم گل و برگ ختمی خشک را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز سه فنجان از آن را بنوشید دمکرده گل و برگ ختمی دوای کاملی بر ضد گریپ است در این مورد می توانید از جوشانده ریشه گل ختمی نیز استفاده کنید .
پانزده تا سی گرم گلهای خشک هزار چشم را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه آن را دم کنید بعد صاف کرده و باعسل شیرین سازید و هر روز دو یا سه فنجان از آن را بنوشید تا بحرانهای حملات آسم شما بر طرف گردد این دمکرده را برای معالجه برونشیت و سرماخوردگی نیز تجویز می کنند .
درمان قولنج
پنج گرم ساقه و برگ خشک تاجریزی سیاه را در نیم لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید بعد آن را صاف کنید وبا عسل شیرین سازید و هر دو روز دو فنجان از آن بخورید این دمکرده برای معالجه انواع قولنج کبدی موثرو مفید است .
درمان سنگ کیسه صفرا
پانزده تا سی گرم ساقه گلدار گوش موش ( حشیشه الزجاج ) تازه را در ظرفی بریزید و روی آن یک لیتر آب خیلی جوش باز کنید و ده وقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد بعد آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز تا دو سه فنجان از آن در فاصله غذاهای اصلی بنوشید سنگ کیسه صفرا را خارج خواهد کرد و در دفع اسید اوریک هم اثر دارد.
درمان سیاه سرفه
جوشانده پامچال طبی را که در مورد برونشیت شرح دادیم به همان اندازه و مقدار که با عسل شیرین شده باشد به بچه هایی که دچار سیاه سرفه شده اند بدهید سرفه های ناراحت آنها را بخوبی درمان خواهد کرد .
درمان سکسکه
وقتی به سکسه افتادید که اغلب ممکن است علتش زکام و یا نزله باشد یک قاشق چایخوری عسل طبیعی و خوب را در فنجان آب بجوشانید و با آن غره غره کنید .
درمان انواع دمل و آبسه
برای معالجه و درمان انواع دمل و آبسه به مقدار نصف عسل و نصف آرد سفید را با کمی آب گرم مخلوط کنید تا مرهم عسل بدست این مرهم باید کمی سفت باشد و آن را روی دمل و آبسه بگذارید تا چرک آن را بکشد
درمان بیماریهای پوستی

 

سی گرم گل خشک پاخری ( توسیلاژ ) را در یک لیتر آب جوش بریزید و ده دقیقه دم کنید بعد آن را صاف کنید و باعسل شیرین نمایید و هر روز سه فنجان از آن رابین غذاهای صبحانه ناهار و شام بنوشید . اگر می خواهید برگ پاخری را در این مورد مصرف نمایید باید شصت گرم برگ خشک پاخری را در یک لیتر آب سرد بریزد و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارد تا بجوش آبد ودو دقیقه بجوشد بعد آن را صاف کنید و هر روز سه فنجان از آن را بنوشید . دم کرده و جوشانده گل و برگ پاخری موثر در درمان بیماریهای پوستی است.
تنطور پیاز کرم کش است واگر روی پوست بمالید آن را ضدعفونی میکند برای تهیه تنطور پیاز باید یک پیاز خام را ریزریز کنید و در شیشه ای بریزید و معادل وزن آن الکل سفید نود درجه رویش بریزید و در آن ببندید تا یک هفته بماند بعد آن را صاف کنید و باز در بطری بریزید و در آن را محکم ببندید ودرمواقعی که احتیاج دارید در هر روز دو قاشق چایخوری کوچک مصرف کنید .
مخلوط عسل و سر شیر را روی خالهای قرمز پوست بمالید آنرا بر طرف خواهد کرد .
عسل را روی پارچه نازکی بمالید و آنرا روی جوش های دردناک و یا عارضه باد سرخ بگذارید خیلی موثر خواهد بود
درمان اگزما
پنجاه گرم پوست خشک نارون را ریز ریز کنید و در صد و پنجاه گرم روغن بادام شیرین بریزید و پنجاه گرم موم عسل را به آن اضافه کنید و ظرف محتوی آن را توی ظرفی که پر از آب جوش است و به صورت بن ماری در آمده است بگذرید و بهم بزنید وقتی که خوب مخلوط شد آ نرا در پارچه ای ریخته صاف کنید و از پمادی که بدست آورده اید هر وقت احتیاج داشتید کمی از آن را گرم کنید و روی جایی که اگزما دارد بمالید.

درمان سودای پوست
پنجاه گرم پوست خشک نارون را ریزریز کنید و در صدو پنجاه گرم روغن بادام شیرین بریزید و پنجاه گرم موم عسل را به آن اضافه کنید و ظرف محتوی آن را در ظرف آبی که روی آتش است و به صورت بن ماری درآمده است بگذارید تا موم و روغن با یکدیگر مخلوط شده و مرهمی بوجود آید که شما بتوانید آن مرهم را در جاهایی به معالجه دارند بمالید منظور از بن ماری این است که ظرف محتوی مورد نظر مستقیما برروی آتش قرار نگیرد بلکه در ظرف آبی که روی آتش است گذاشته شود .

شیر عسل
شیر : دو دسی لیتر
عسل مایع :یک قاشق سوپخوری
آب لیمو : چند قطره
تمام مواد را با هم مخلوط کنید و با هم زنی آن را به هم بزنید تا خوب مخلوط شود و در ته لیوان چندتکه یخ بینداید و شیر عسل را روی آن خالی کنید و بهم بزنید و جرعه جرعه بنوشید

شیر سیب
سیب شیرین ک یک عدد
شیر یک دسی لیتر
شکر ی عسل : یک قهوه خوری
آب لیمو : چند قطره

سیب را رنده کنید و در شیر بریزید و با شکر یا عسل شیرین کنید و مصرف نمایید اگر دستگاه مخلوط کننده برقی ( میکسچر ) دارید می توانید به کمک آن این نوشابه را تهیه کنید نوشابه شیر سیب لاغر کننده است و کسانی که یک لیوان کوچک از آن را قبل از غذا بنوشند این وسیله معده را ساکت و آرام خواهد کرد .

شیر پونج تخم مرغ

پونج انگلیسی از پنج فارسی گرفته شده است و مقصود از آن اختلاط پنج ماده غذایی به صورت نوشابه است برای تهیه شیر پونج تخم مرغ باید این مواد را تهیه کنید.
زرده تخم مرغ : یک عدد
شیر گرم : دو دسی لیتر
گلاب یک قاشق قهوه خوری
عسل و زرده تخم مرغ را بزند تا خوب مخلوط شود گلاب انتخابی را در حالی که بهم می زنید در آن بریزید بعد شیر گرم را به آن اضافه کنید د رفنجانهای که قبلا گرم کرده اید شیر پونج تخم مرغ را بریزید و برای مهمانان بیاورید

نویسنده

Etemadi / اعتمادی

Etemadi / اعتمادی

نظر دادن

Please publish modules in offcanvas position.