طب اسلامی و تغذیه

طب اسلامی و تغذیه - سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 12:49

تغذیه مناسب ورزشکاران

داشتن یک تغذیه خوب و کامل برای همه مهم است و برای یک فرد ورزشکار مهم تر

در گذشته تاکید زیادی روی فراورده های گوشتی و لبنی بود اما مطالعاتی که در چهل سال گذشته انجام گرفته دانشمندان را به سوی یک برنامه غذایی جامع که در بر گیرنده انواع غذاها باشد رهنمون ساخته است مدلی که برای تغذیه صحیح ارائه شده هرم درست غذا خوردن است در این هرم هیچ گروه غذایی از سایر گروه ها مهمتر نیست و

طب اسلامی و تغذیه - پنج شنبه, 02 اسفند 1397 ساعت 01:32

معالجه فشار خون با طب سنتی

اگر مبتلا به زیادی فشار خون هستید برای پایین آوردن و تعادل آن باید ده گرم چوب ساقه ها پاپیتال ( یکنوع پیچک ) تازه را در صد گرم الکل شصت درجه هشت روز بخیسانید و بر حسب سنی که دارید هر روز ز ده تا چهل قطره از این ( الکلات ) را در یک قاشق سوپخوری عسل حل کنید و بخورید پنج روزکه این کار را کردید خواهید دید فشار خون شما پایین آمده و به حد طبیعی رسیده است . 

طب اسلامی و تغذیه - پنج شنبه, 02 اسفند 1397 ساعت 01:32

درمان نفس تنگی با طب سنتی

1- 100گرم ریشه سنبل الطیبت را در یک لیتر آب بریزید و آنها را 12ساعت سربسته نگهدارید . پس آن را صاف کنید و قبل از غذا ، یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آن را حل کنید و بنوشید . مبتلایان به آسم می توانند در هر نوبت عود کردن تنگ نفس خود ، از این نوشابه استفاده کنند تا تنگ نفس آنها بهبود یابد .

جشنواره زمستانه «کاربردهای طب اسلامی-ایرانی در زندگی فردی»
به گزارش واحد خبری مرکز مشاوره و اصلاح تغذیه اسوه تهران، جشنواره زمستانه "کاربردهای طب اسلامی-ایرانی در زندگی فردی برگزار می شود. این جشنواره به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

از امام باقر(ع) نقل شده است که فرمود: برای فلج و سستی اعضا، قولنج، رخوت و بیماری سردی مزاج سوره ی حمد، سوره توحید و سوره ی ناس و فلق را بخوانید سپس آنرا بر روی لوحی بنویسید: أَعوذُ بِوَجهِ اللهِ العَظیمِ وَ بِعَزَّتِهِ الَّتی لا تُرامَ وَ قُدرَتِهِ الَّتی لا یَمتَنعُ مِنها شیءٌ مِن شَرِّ هَذا الوَجَعِ وَمِن شَرِّ ما فیهِ وَ مِن شَرِّ ما أَجِدُ مِنهُ.

قدیمی ترین سند معتبر موجود درباره ی حجامت، مربوط به 3300 سال قبل از میلاد مسیح است که در مقدونیه عمل حجامت انجام می گرفته و سپس به یونان باستان رخنه میکند. همزمان با تأسیس دانشگاه جندی شاپور توسط یونانیان در ایران، حجامت توسط آن ها به ایران آورده شد. 400 سال قبل از میلاد مسیح سقراط نحوه ی عمل حجامت و موارد کاربرد آن را به رشته تحریر درآورد.

Please publish modules in offcanvas position.